Co zrobić gdy komputer nie widzi nowego dysku?

Często może nam się zdarzyć, że po podłączeniu dysku do komputera niestety nie pojawia się on. Co zrobić żeby komputer zobaczył nasz dysk? Wszystko w zależności od przyczyny sytuacji:

Jeśli komputer nie widzi dysku, a jest to dysk SATA i podczas instalacji Windows również go nie widać, to przed dokonaniem instalacji Windows musimy w BIOS wyłączyć (Disabled) tryb SATA native mode.

Jeśli komputer nie widzi dysku i jest to dysk ATA a na jednej taśmie podpięliśmy dwa urządzenia to prawdopodobnie mamy złe ustawienie zworek. Pamiętajmy że jedno urządzenie musi mieć zworkę w pozycji Master, a drugie Slave

Jeśli dokładamy nowy dysk do komputera z Windows i nadal nie widać dysku w Moim Komputerze to należy go zainicjować. W tym celu:
Kod:
Start >>> Ustawienia >>> Panel sterowania >>>  Narzędzia administracyjne >>> Zarządzanie komputerem >>> Zarządzanie dyskami


Następnie odnajdujemy nasz dysku i za pomocą odpowiedniej opcji musimy go zainicjować klikając prawym przyciskiem myszki i wybierając opcję Zainicjuj.